ZALECENIA POZABIEGOWE
Pielęgnacja brwi permanentnych po zabiegu
Są tu wszystkie informacje potrzebne do jak najlepszej pielęgnacji po zabiegu. W razie pytań kontaktuj się ze mną i nie szukaj niepewnych informacji w Internecie.
PODSUMOWANIE
- Intensywny okres gojenia to pierwsze 3-7 dni.
- Nastaw się na ciemniejszy kolor makijażu w pierwszych dniach.
- Po maksymalnie tygodniu, łuszczący naskórek zostanie usunięty, a kolor stanie się jaśniejszy.
- Właściwy efekt widoczny będzie po 30 dniach, bo do tego czasu kolor się stabilizuje.
- Pełny efekt zabiegu wymaga zwykle dwóch spotkań, co zależy od Twojej skóry i wybranej techniki.
- Zabieg uzupełniający należy wykonać po 6 - 12 tygodniem od zabiegu.
Wykonywane przeze mnie pigmentacje są lekkie i naturalne bez wyraźnego procesu gojenia.
PROCES GOJENIA
CO SIĘ DZIEJE I JAK POSTĘPOWAĆ
CO SIĘ DZIEJE
Po zabiegu obszar zabiegowy będzie delikatnie zaczerwieniony, może pojawić się delikatne wybielenie (spowodowanie obkurczeniem naczyń krwionośnych przez znieczulenie) oraz delikatna opuchlizna. Objawy te są zupełnie normalne i znikają w ciągu 2-3h od zabiegu. Pierwsze 30 min do 19 godzin - to czas intensywnego gojenia się miejsca pigmentacji oraz wydzielania osocza.
CO ROBIĆ
Utrzymuj miejsce pigmentacji w czystości, nie dotykaj. Co 2-3 godziny dokładnie przemywaj brwi z włosem i pod włos, tak aby zmyć nadmiar osocza i nie dopuścić do powstania grubego strupka. Do przemywania stosuj wodę destylowaną, wodę do iniekcji lub przegotowaną używając wacików kosmetycznych. Po przemyciu delikatnie osusz brwi ręcznikiem papierowym. Jednorazowy ręcznik papierowy zapewnia sterylność w odróżnieniu od tego, który stosujesz regularnie.
CO SIĘ DZIEJE
Brwi zaczynają się goić. Pojawiają się strupki, przez co brwi mogą wydawać się ciemniejsze niż w dniu zabiegu. Łuki brwiowe mogą delikatnie swędzieć. Możesz mieć też wrażenie ściągniętej skóry, jakby była wysuszona – jest to normalna reakcja.
CO ROBIĆ
Pamiętaj o zachowaniu higieny. Kontynuuj przemywanie brwi tylko zwilżonym, za każdym razem nowym płatkiem kosmetycznym dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Nie nakładaj produktów kosmetycznych na brwi. Aplikując fluid lub korektor omijaj okolice pigmentacji. Podczas mycia włosów lub twarzy nie dopuszczaj, aby detergenty dostały się do gojącej się skóry.
CO SIĘ DZIEJE
Strupki na brwiach zaczynają się złuszczać.
CO ROBIĆ
Nie drap i nie skub łuszczących się brwi. Staraj się nie spać na brzuchu. Zerwane strupki mogą pozbawić Cię w tym miejscu pigmentu, co trzeba będzie korygować. Zdarza się, że w miejscu po zdrapanym strupku, pozostaje blizna. Kontynuuj przemywanie brwi rano i wieczorem. Dodatkowo w wieczornej pielęgnacji, po przemyciu brwi zaaplikuj za pomocą patyczka kosmetycznego cienką warstwę preparatu, który zaleciłam (Alantan lub Bepanthen). Jego nadmiar ściągasz, przykładając ręcznik papierowy.
CO SIĘ DZIEJE
Strupki zaczynają odpadać. W czasie łuszczenia i zaraz po brwi mogą wydawać się bardzo jasne, pigment może być praktycznie niewidoczny. Różnica w kolorze strupka i zapigmentowanej skóry pod może być znacząca.
CO ROBIĆ
Nie panikuj. Jest to normalny proces gojenia i stabilizacji pigmentu. Kontynuuj pielęgnację zaleconą od dnia 4.
CO SIĘ DZIEJE
Strupki powinny już odpaść. Kolor pigmentu może wydawać się cieplejszy od oczekiwanego.
CO ROBIĆ
Jeśli na brwiach utrzymują się jeszcze pojedyńcze strupki, kontynuuj pielęgnację zalecaną od dnia 4. Nie martw się jeśli kolor wydaje Ci się za ciepły lub za jasny. Pigment stabilizuje się w skórze i proces ten potrwa jeszcze około 3 tygodni. Dopiero po tym czasie będziesz widziała finalny efekt.
Pamiętaj, że każda skóra goi się inaczej. Powyższy podział rekonwalescencji na dni jest uogólniony.
Czego unikać po zabiegu przez:
- 24 godziny:
- zakaz spożywania alkoholu, aspiryny, etopiryny oraz napojów zawierających kofeinę.
- 7 dni:
- całkowity zakaz wykonywania makijażu w obszarze pigmentacji,
- w miejscu pigmentacji zakaz stosowania mydła, kremów, toników, płynów micelarnych oraz innych kosmetyków zawierających substancje aktywne,
- unikanie aktywności fizycznej (dot. intensywnego pocenia się).
- 21 dni:
- całkowity zakaz opalania oraz solarium,
- całkowity zakaz korzystania z basenu oraz sauny.
- 1 miesiąc:
- nie wykonywać laminacji brwi.
- 3 miesiące:
- nie stosować żadnych olejków i odżywek na porost włosków na brwiach.
Jeszcze dwie rady
- Po wykonaniu makijażu permanentnego zalecam zmianę poszewki od poduszki na czystą i świeżą oraz spanie w związanych włosach przez minimum trzy doby.
- Przez pierwsze kilka dni po zabiegu, kiedy brwi są ciemniejsze – zrób mocniejszy makijaż oka. Sprawi on, że gojące się brwi nie będą tak rzucać się w oczy.
SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA PIELĘGNACJI
1. Twój wkład
Satysfakcjonujący efekt pigmentacji składa się w 50% z pracy linergistki + 50% pielęgnacji pozabiegowej, która zależy od Ciebie.
2. Przemywanie
Pamiętaj o przemywaniu miejsca pigmentacji, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu. Poprzez częste przemywanie nie doprowadzisz do powstania strupka, a jedynie delikatnej ‘’błonki’’.
3. Higiena
Utrzymuj miejsce pigmentacji w czystości, nie nakładaj na nie makijażu, nie dotykaj, nie przytulaj i nie całuj pupili! Pierwsze 30 min do 19 godzin to intensywna regeneracja skóry, nie dopuść do powstania zakażenia.
4. Trzymaj się planu
Po zabiegu zastosuj pielęgnację jaką Ci zaleciłam. Nie szukaj informacji w Internecie. Jeżeli masz pytania, w pierwszej kolejności skontaktuj się ze mną.
5. Zrozumienie
Nie panikuj jeśli brwi są ciemne lub innego koloru niż oczekiwałaś - jest to normalne. Skóra nadal się goi, pigment się stabilizuje, a ostateczny kolor będzie widoczny dopiero po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.
6. Zostaw strupki
Nie drap strupków, ponieważ może to spowodować powstanie blizny. Postępuj zgodnie z zaleceniami pozabiegowymi
7. Uzupełnienie
Pamiętaj o wizycie uzupełniającej, aby uzyskać najlepszy efekt.