fbpx
Makijaż permanentny brwi pudrowe ombre efekt przed i po Szczepańska Karolina The Deep Beauty

Makijaż permanentny brwi dla blondynek i naturalny efekt

Przed rozwojem technik i pigmentów, brwi permanentne były kojarzone z ciemnymi kolorami. A jak jest teraz i czy zabieg jest bezpieczny dla kobiet o jasnych włosach? Obecnie osiągamy naturalne i delikatne makijaże permanentne brwi, które pomagają podkreślić “blond spojrzenie”, odmłodzić twarz czy zyskać wypoczęty wygląd bez wysiłku.

Czym jest makijaż permanentny brwi

Aktualnie to najpopularniejszy luksusowy zabieg upiększający. Polega na trwałym podkreśleniu brwi poprzez płytkie umieszczenie pigmentu pod skórą. “Permanentność” w nazwie oznacza, że jest 24h z Tobą, ale na 1-2 lata. Efekt zależy od metody, o czym przeczytasz w części im poświęconej. Stosowany jest do korygowania i ukrywania niedoskonałości, ale też w celu podkreślania wyglądu. Istnieje medyczna odmiana pigmentacji stosowana do korygowania blizn, odtworzenia łuku brwiowego, brodawki sutkowej czy pigmentacja skóry głowy.

Makijażem permanentnym nie nadajemy koloru włoskom, a jedynie zabarwiamy skórę. W efekcie podkreślamy brwi poprzez dodanie delikatnego cienia na powierzchni skóry w wyznaczonym wcześniej kształcie. Efekt końcowy jest bardzo subtelny i bezpieczny nawet przy delikatnym typie urody. Gusta są oczywiście odmienne i dlatego znajdą się zwolenniczki różnej intensywności oraz kształtu.

Jaką zmianą dla blond są permanentne brwi

TOP3 korzyści jakie słyszę od klientek w przypadku brwi z krótkim komentarzem.

  1. Idealny kształt i kolor. Raz wyznaczony idealny kształt zostaje z Tobą na dłużej.
  2. Wygoda. Rozwiązanie kiedy nie lubisz malować się codziennie bo zajmuje Ci to dużo czasu oraz wymaga wysiłku. Zyskujesz efekt makijażu, którego nie musisz czuć na skórze.
  3. Brak niespodzianek. Podczas treningu, kąpieli w oceanie i innych aktywności Twoje brwi zachowują starannie wyrysowany kształt, który nie rozmywa się i wygląda estetycznie.

Jak dobrać odpowiedni kolor brwi

Na wstępie musisz wiedzieć, że paleta kolorów jest bardzo szeroka. Brązy w ciepłych i chodnych odcieniach, jasne kolory jak orzech włoski, ciemny miód, czy gorzka czekolada pozwalają osiągnąć brwi w kolorze dokładnie takim, jaki do Ciebie pasuje.

Kolor makijażu permanentnego brwi wybiera artystka zwracając uwagę na:

  • kolor włosów na głowie (poinformuj specjalistkę jeśli w najbliższym czasie planujesz jakieś zmiany w tej kwestii),
  • kolor włosków na brwiach (nie wykonuj henny min. 2 tygodnie przed zabiegiem),
  • karnację (odcień skóry),
  • rodzaj cery,
  • ilość i delikatną strukturę włosa w łuku brwiowym.

Kojarzące się z tym zabiegiem czarne tatuaże na czole, to już przeszłość. Aktualnie żadna doświadczona artystka nie używa czarnego, szarego czy grafitowego barwnika. Dlaczego? Niezależnie czy jesteś blondynką, szatynką czy brunetką, to naturalnie brew ma odcienie brązu (od bardzo jasnego i ciepłego po ciemne i chłodne). Aby uniknąć grafitowych lub ciemnoszarych brwi, dobiera się cieplejszy kolor, który po wygojeniu stanie się trochę chłodniejszy.

Zatem jak powstaje idealny kolor brwi? Zwykle z połączenia kilku odcieni. Zdaj się na wiedzę i doświadczenie specjalistki, ponieważ preparat ma inny kolor w buteleczce, inny zaraz po zabiegu i inaczej wygląda po wygojeniu. Żeby uzyskać naturalny efekt kluczowe jest doświadczenie.

Brwi zaraz po zabiegu makijażu permanentnego mają kolory o 2-3 tony ciemniejsze. W procesie gojenia schodzi 50% koloru. Pamiętaj, że ciemne brwi to proces przejściowy, który trwa tylko kilka dni. Po ustabilizowaniu się pigmentu w skórze uzyskujesz docelowy kolor.

Co zrobić żeby brwi nie były za ciemne

Makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy. Zaraz po zabiegu, wybrany kolor powinien być o ton ciemniejszy niż kolor włosów (od razu po zabiegu, nie po wygojeniu). Po wygojeniu może się okazać idealny lub ciut za jasny do Twoich preferencji. Wtedy do akcji, całe na biało, wkracza uzupełnienie, żeby efekt bezpiecznie przyciemnić. Taka kolejność budowania koloru jest bardzo ważna, ponieważ brwi nie da się rozjaśnić jeśli zostaną zrobione zbyt ciemne.

Kiedy efekt będzie za ciemny?

  • dobrany kolor będzie za ciemny i za chłodny,
  • Zabieg zostanie wykonany za głęboko skórze,
  • pigmentacja będzie ”betonowa” – pigment musi mieć miejsce żeby osiąść,
  • metoda będzie nieodpowiednia do rodzaju skóry.

Czy są specjalne pigmenty dla blondynek

Nie. Stosujemy te same pigmenty jak u pań z ciemniejszymi włosami. Jedyną różnicą jest wybór jaśniejszych kolorów aby jak najbardziej dopasować je do odcienia włosów na brwiach.

Kluczowa jest umiejętność dobierania odcieni, doświadczenie oraz gust, który poznasz przeglądając prace klientek Twojej wybranej specjalistki.

Czy kształt i grubość brwi blondynek różni się od brunetek

Mając jasne brwi Twój łuk brwiowy może wydawać się węższy. Dzieje się tak, ponieważ takie włoski są mniej widoczne, a czasem mają bardziej delikatną strukturę lub są rzadsze.

W trakcie rysunku wstępnego moje klientki bywają zaskoczone widząc u siebie kształt brwi, który jest naturalnie szeroki i ładny. Właśnie kolor jest tego przyczyną. Rysunek wstępny jest momentem projektowania pożądanego efekty oraz gwarantuje, że efekt nie będzie przesadzony.

Jaka jest najlepsza metoda makijażu brwi

Na wstępie wyróżnijmy dwie podstawowe metody ze względu na stosowane do tego urządzenie/narzędzie.

  • manualną : microblading z użyciem ostrzy (inne nazwy to metoda piórkowa, metoda włoskowa),
  • maszynową: brwi pudrowe, ombre, insta, włos maszynowy z użyciem maszynki przypominającej tatuatorską

Na podstawie jakich kryteriów dobiera się technikę makijażu

  • rodzaj skóry,
  • ilość i jakość włosków w naturalnym łuku brwiowym,
  • oczekiwany efektu.

Głównym wyznacznikiem doboru metody jest rodzaj skóry. Microblading wymaga grubej i suchej / w kierunku suchej skóry żeby się idealnie utrzymać. Więcej przeczytasz w artykule o tym co lepsze – microblading czy metody maszynowe jak puder i włos maszynowy. Kolor włosów nie ma tu znaczenia przy tym wyborze.

Poniżej krótka charakterystyka technik:

  • Insta brows są najciemniejsze przy końcówce, a najjaśniejsze u nasady. Stosuje się w nich poziomy gradient cieniowania od góry do dołu. Odpowiednie dla kobiet lubiących bardziej wyraźny efekt oraz noszących na co dzień mocny makijaż brwi.
  • Ombre brows są najciemniejsze w dolnej linii i na końcówce. Im wyżej i bliżej nasady, tym efekt jest jaśniejszy. Cieniowanie metodą ombre jest najbardziej uniwersalne i można je polecić kobietom w każdym wieku. Zależnie od użytego koloru technika ta może być naturalna lub nieco bardziej intensywna.
  • Powder brows (permanentne brwi pudrowe) jest najbardziej naturalna ze wszystkich technik. Brwi pudrowe po wygojeniu wyglądają jak pomalowane lekkim cieniem lub jak bardzo delikatna henna. Takie brwi mogą mieć jednolite i delikatne cieniowanie lub rozmyte wszystkie krawędzie i nieco bardziej intensywny środek.
  • Microblading polega na “narysowaniu” za pomocą ostrza pojedynczych włosków. Daje bardzo naturalny efekt, ale jak wcześniej napisałam, wymaga odpowiedniej skóry (azjatki mają skórę stworzoną pod tą metodę).
  • Włos maszynowy to odpowiednik microbladingu z wykorzystaniem maszynki z pojedynczą igłą. Również wygląda bardzo naturalnie i daje możliwość stworzenia bardziej “messy”, “chaotycznego” układu włosa. Przy tym sprawdzi się przy większości typów skór.
  • Combo (metoda łączona) to połączenie metod rysujących pojedyncze włoski oraz cienia (np. puder). Są preferowane przy rekonstrukcji brwi (kompletny brak lub duże ubytki).

Każda linergistka ma inne poczucie estetyki, niekiedy wymyśla własną nazwę. Niemal zawsze inne nazwy są delikatnymi odmianami którejś z powyższych metod.

Efekt pierwszej wizyty u mnie.

Na efekt końcowy mają też wpływ czynniki jak rodzaj skóry, ilość włosków w naturalnym łuku brwiowym, technika pracy (wykonujący zabieg mogą mieć np. lżejszą/cięższą rękę), kolor pigmentu, użyte igły, i inne.

Specjalizuję się we wschodniej szkole, która jest delikatniejsza i lekka w przeciwieństwie do popularnych technik wykonywanych na zachodzie. Nie jest nowością, że panie z zachodu cenią wschodnie techniki decydują się na kosmetyczną turystykę.

Gojenie się blond brwi permanentnych

Często odwiedzjące mnie klientki obawiają się, że po zabiegu będą musiały zostać w domu przez kilka dni. Nic bardziej mylnego. Kolor dopasowuję do Twojej urody, a techniki jakie wyćwiczyłam są bardzo delikatne. Dzięki temu nie ma typowego strupka, a jedynie delikatna praktycznie nie widoczna błonka, która znika schodzi po około 9 dniach. Sam proces gojenia jest stosunkowo szybki jeśli weźmiesz pod uwagę, że efekt utrzyma się 1-2 lata.

Barwnik w Twojej skórze stabilizuje się przez miesiąc od zabiegu. Rezultatem jest budzenie się raz z ciemniejszymi brwiami, a raz z niemal wyblakniętymi. Zwykle po około 30 dniach pigment jest ustabilizowany i dopiero możesz ocenić efekt. Ważne żebyś w tym czasie przestrzegała zaleceń i nie poddawała się opinii innych osób, które chcą dla Ciebie dobrze, ale brak im wiedzy w tym temacie. Koniecznie zajrzyj na stronę z procesem gojenia i pielęgnacją brwi permanentnych

Wskazówka
W czasie po zabiegu, kiedy brwi mają mocniejsze zabarwienie, zrób mocniejszy make-up oczu. Nałóż 2 warstwy maskary na rzęsy zamiast jednej. Ten prosty trik spowoduje, że gojące się brwi nie będą rzucały się w oczy, a Ty będziesz czuła się swobodnie.

Przyczyny rozczarowań i jak im zapobiec

Najwięcej rozczarowań u blondynek było w latach 2000-2015 kiedy technika i pigmenty były zupełnie inne. Rezultatem nie był wykonany makijaż permanentny brwi, a tatuaże. Czasem w kształcie modnych wtedy cienkich brwi.

Obecnie osiąga się piękne rezultaty, ale pod warunkiem wykonania zabiegu u doświadczonej osoby. Zwykle można poznać ją po tym, że oddaje się niemal w całości tylko mikropigmentacji. Posiada materiały edukacyjne, szkoli, a także posiada budzący Twoje zaufanie profil oraz opinie. Efekty pracy przed/po odpowiadają Twojemu gustowi, a wizyta odbywa się w dostosowanym do tego miejscu.

Doświadczone linergistki są rozchwytywane, więc nie spodziewaj się niższych cen i terminy na kolejny dzień. W zamian jednak otrzymasz jakość i bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego czy jesteś blondynką, rudą czy szatynką, to przed wizytą musisz upewnić się, że nie masz przeciwwskazań. Przed samym zabiegiem przygotuj się zgodnie z zaleceniami. 50% efektu zależy od tego jak dobrze brwi będą się goić, dlatego przestrzegaj zaleceń pozabiegowych. Obecnie zaniedbanie tych trzech elementów prowadzi do większości rozczarowań.

Jak usunąć stary makijaż permanentny

Istnieją dwie możliwości, ale w określonych przypadkach konieczne mogą być obydwie.

  • usuwanie laserem – polega na rozbiciu pigmentu pod skórą na malutkie cząsteczki. Dzięki temu możliwe jest usunięcie ich poprzez naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie. Wymaga kilku sesji, co zależy od konkretnego przypadku – rodzaju użytego pigmentu, głębokości na jakiej on się znajduje i fototypu skóry.
  • usuwanie removerem – polega na podaniu specjalnego preparatu, który zmiękcza barwnik w miejscu, z którego chcemy pozbyć się koloru. W procesie tym barwnik wydostaje się na powierzchnię skóry razem z preparatem. Po wydostaniu się pigmentu na powierzchnię powstają niewielkie strupki, które należy pielęgnować specjalnym kremem zapobiegającym bliznom. Ilość zabiegów również jest zależna od rodzaju preparatu, jaki został użyty, głębokości na jakiej barwnik się znajduje i fototypu skóry.

Przy wyborze między laserem i removerem należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • anatomiczne,
  • głębokość umiejscowienia barwnika,
  • kolor pigmentu,
  • rodzaj pigmentu (organiczny, nieorganiczny, hybrydowy)
  • kształt i wielkość,
  • umiejscowienie.

Zdarza się, że w celu uzyskania pożądanego efektu stosuje się obie metody naprzemiennie.

Odstęp pomiędzy wizytami usuwania (niezależnie od metody) to 6 tygodni. Jest to czas na wygojenie skóry i bezpieczne przystąpienie do następnego zabiegu usuwania.

Odstęp pomiędzy ostatnim zabiegiem usuwania a nowym wykonaniem nowych brwi to również 6 tygodni.

Doświadczona osoba, będzie potrafiła przeprowadzić zabieg usuwania bez uszkodzenia skóry, dlatego warto zdać się na kogoś zaufanego.

Jakie są alternatywy pigmentacji brwi dla blondynek

Alternatywą jest henna. Daje ona efekt zbliżony do makijaży permanentnego metodą pudrową lub ombre. Niestety zabieg ten jest krótkotrwały i utrzymuje się około 3 tygodni. Henna nie barwi skóry.

Poza henną pozostaje codzienny make-up i codzienne wyznaczanie nietrwałego kształtu. Jeśli nie masz dobrego miejsca/światła, skutkuje to przerysowaniem brwi (w pośpiechu zdarza się nawet mi pomimo bycia brunetką).

Jak długo utrzymują się permanentne brwi u blondynki

Wybór koloru ma wpływ na trwałość makijażu. Im ciemniejszy pigment tym dłużej utrzyma się w skórze. Idealnym przykładem są kreski dekoracyjne na powiekach, które zrobione raz w większości przypadków zostają z nami na całe życie. Dlatego, zazwyczaj u brunetek czy szatynek pigmentacje utrzymują się nieco dłużej niż u blond piękności, dla których żywa się jaśniejszego barwnika.

Efekt utrzymuje się około 1-1.5 roku. Po tym czasie zalecam odświeżenie, aby znów cieszyć się intensywniejszymi, idealnymi brwiami 🙂

Czy cena makijażu permanentnego dla blondynek różni się

Ceny usług u początkującej, dopiero po szkoleniu linergistki, zaczynają się od 300 zł. W miarę doświadczona specjalistka, zadowolona już z efektów swoich prac, ma około dwóch lat doświadczenia. Nie jest to wyłącznie moja opinia, ale wielu koleżanek z branży, które tak podsumowują pierwsze 2 lata swojej pracy.

Wypada wspomnieć o rozpoznawalnych osobach w branży, niemal guru czy też celebrytkach (są również mężczyźni) świata makijażu permanentnego. Ich prace niekoniecznie różnią się od na prawdę dobrych linergistek, jednak rozpoznawalność buduje zaufanie w wielu dziedzinach naszego życia.

Zmierzając do brzegu, cena zwykle zależy od lokalizacji, rozpoznawalności, doświadczenia i umiejętności.   Koszt profesjonalnej usługi w Polsce waha się od 800 zł do nawet 2 000 zł u najbardziej rozpoznawalnych.

Jakie brwi permanentne dla blondynek – podsumowanie

Podsumowując cały artykuł:

  • Kształt – dobierany indywidualnie, ważny jest rysunek wstępny przed przystąpieniem do do zabiegu
  • Kolor – uśredniając, zaraz po zabiegu powinien wyjść o ton ciemniejszy niż włosy, ale może zależeć od tego jakiego chcesz efektu
  • Henna – jeśli masz niemal białe włoski, konieczna będzie henna co około 3 tygodnie
  • Specjalistka – wykonała prace, które przypadły Ci do gustu, ma doświadczenie i myślisz, że Cię zrozumie
  • Masz stary makijaż – jeśli ładnie zszedł lub tylko nieznacznie się odbarwił, możliwy jest cover bez usuwania, ale to kwestia indywidualna

Karolina Szczepańska View posts by Karolina Szczepańska

Jestem linergistką oraz kosmetologiem. Na blogu przeczytasz o makijażu permanentnego ust i brwi. Piszę artykuły zarówno te bardziej techniczne jak też związane z estetyką i jej pojmowaniem. Interesujące, krótkie formaty oraz informacje o mnie znajdziesz na Instagramie @szczepanska.pmu.
Scroll to top